Gündem

Manisa Kula’da içme suyu hattında test aşamasında

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kula merkezin içme suyu kapasitesini artırarak hanelere yeterli su temin etmek için yoğun mesaisine devam ediyor.

Bu kapsamda 120 milyon TL yatırım bedeliyle başlanan 5 bin metreküplük içme suyu deposu ve 18 kilometrelik çelik içme suyu terfi hattının ilk etabında 9 kilometrelikkısmında boru tecrübesi testi için hatta su vermeye başladı. Yürütülen test çalışmalarını Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Kadir Bahadır Zeybek, Kula İlçe Şefi Tuğba Ural ve teknik ekip yerinde takip etti.

Kula ilçesine içme suyu temini sağlamak adına çalışmaların başarılı bir şekilde ilerlediğini ifade eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Kula için büyük öneme sahip projemiz kapsamında 18 kilometrelik içme suyu terfi hattının ilk etabında 9 kilometrelik bir kısmında test aşamasına geçtik. Ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla 5 bin metreküplük biriktirme depomuza bağlanan 18 kilometrelik içme suyu terfi hattının ilk etabında 9 kilometrelikkısmında boru tecrübesi testi için hatta su vermeye başlandı. Hayırlısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda da Temmuz ayı sonunda ilçe merkezine su vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

Tarım Türkiye

Tarımturkiye.com | Tarım Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu